"Evropa lahko obstane le, če se ne pusti raztrgati na političnih vrhovih," je v letošnjem odprtem pismu Evropi napisal nemški pesnik Durs Grünbein.
Andraž Frece bo s harmoniko izvedel glasbeni program.
Dr. Željko Oset (1984, Šentjur), zgodovinar in predavatelj na Fakulteti za humanistiko Univerze v Novi Gorici, se raziskovalno ukvarja z zgodovino slovenskih znanstvenih institucij, proučuje kariere slovenskih znanstvenikov . . . Objavljeno besedilo v knjigi je našel med zbiranjem gradiva o Maksimiljanu Samcu ml., kemiku, akademiku ter ustanovitelju kemijske šole na Univerzi v Ljubljani in Kemijskega inštituta.
Delitev Evrope na Vzhod in Zahod po drugi svetovni vojni ima pomanjkljivosti, ki so se pokazale tudi pri nas. »S svojim delovanjem je Udba uspešno razgradila meščansko družbo na najbolj ranljivem področju; to je medsebojno zaupanje. Operativci na terenu so bili deležni rednih izobraževanj, ki jih je organizirala centrala. Njih pa so usposabljali sovjetski strokovnjaki (nkvdejevski inštruktorji), domači eksperti z opravljenim nkvdejevskim usposabljanjem. Delovni jezik Udbe je bil srbščina.«
Javna objava učbenika je strokovno utemeljena in nujna. Do zdaj je »Konvencijo o varstvu človekovih pravic in temeljnih svoboščin« ratificiralo le nekaj držav članic EU.
Vabi kolektiv Knjižnice Šentjur.